Architektonický workshop proběhne 28.08.2018 – 31.08.2018


Byť je dovolenková sezóna v plném proudu, lidé na Bedřišce v tomto období nezahálejí. Blíží se to pomalu ale rozhodně to bude. O čem že to mluvíme? Architektonický workshop – to je to, na co se obyvatelé Bedry hodně těší. Připravili jej lidé z iniciativy Probuď domy ve spolupráci s Galerii Plato, Ostravskou univerzitou, architektonickým ateliérem TUR, Architekty bez hranic, pracovníky Bílého nosorožce o.p.s., Vzájemným soužitím Ostrava, podporovateli a sympatizanty Bedřišky z řad odborné veřejnosti a také samotných obyvatel Bedřišky. Proběhne ve dnech 28.08.2018 – 31.08.2018 za účasti architektů, studentů architektury, sociálních geografů, urbanisty a dalších oborů, vše za aktivní účasti obyvatel Bedřišky na logistice celého projektu. Finančně projekt podpořila Nadace Via z programu Rychlé granty.

Dny plné práce a diskuzí mají jediný cíl – ukázat, že proměnu Bedřišky lze provést i při udržení bydlení stávajících obyvatel v této lokalitě a za jejich plné účasti na její proměně. Výsledky budou prezentovány jak vedení města a obce, tak široké veřejnosti a věříme, že to podpoří veřejnou a transparentní diskusi k tak palčivým otázkám, jako je nucené bezdůvodné vystěhovávání obyvatel v rámci plánovaných revitalizací či spíše spekulací s veřejným majetkem některých vedoucích pracovníků obcí či měst; jako je možnost participace stávajících obyvatel na budoucích změnách a jejich aktivní zapojení do těchto realizací; jak jdou projekty dělat lépe a levněji, jak lze vytvářet vztah lidí k místům kde žijí a jak je motivovat k tomu, aby o ta místa sami pečovali.

Chceme zdůraznit, že obce a města jsou zde pro všechny lidi bez rozdílů a nikdy ne naopak. Pochopí to současné vedení MH a H nebo stále bude zahleděné pouze do svých vlastních zájmů bez ohledů na zájmy svých obyvatel?

Více o programu viz plakát:


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.